سوالات متداول

هر سوالی دارید از ما بپرسید

آیا شما سوال دارید ؟

لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر پاسخی را پیدا نکردید، سوالات خود را از ارس وب بپرسید، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

از ما بپرسید

جواب سوالتان را پیدا نکردید ؟

سوالات متداول

سوالاتی که همیشه کاربران از تیم ما می پرسند

چگونه می توانم بهترین وب سایت را برای کسب و کار خود داشته باشم؟

تیم ما صبورانه و صادقانه شما را راهنمایی و کمک خواهند نمود. متخصصان برنامه نویسی و طراحی وبسایت ما چندین پکیج طراحی وب سایت در حوزه های متنوع مطابق با سلیقه و خواسته های شما طراحی نموده اند که هم در وب سایت موجود هستند و هم به صورت تلفنی و هم به صورت حضور شما در محل شرکت با شما در این مورد صحبت خواهند نمود.

شرکتی که طراحی سایت خود را به آن می سپاریم باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

مهمترین چیز اینست که بدانیم طراحی سایت یک فرآیند مهندسی و علمی تلقی می گردد. متاسفانه در بازار امروز طراحی سایت ایران شرکت های بسیاری بصورت قارچ گونه تاسیس گردیده اند که بسیاری از آنها فاقد صلاحیت کارشناسی و فنی در این زمینه هستند. عدم وجود یک نظام مهندسی نرم افزاری و برنامه نویسی می تواند یکی از عمده تر ین دلایل اینگونه مشکلات باشد.

زمان عقد قرارداد با یک شرکت طراحی سایت به نکات زیر توجه نمائید:

ابتدا در مورد سابقه آن شرکت و بخصوص مشتریان گذشته آن تحقیق کنید و از حسن رضایت و شهرت آن اطمینان حاصل کنید. طراحی سایت فرآیندی درازمدت است، شرکتی که نتواند در ادامه راه مشتری خود را همراهی کند و خدمات پشتیبانی خوبی نداشته باشد، قطعاً آن وب سایت پس از مدتی منفعل خواهد شد و نمی تواند به اهدافی که جزو چشم اندازهایش بوده و ترسیم کرده نائل شود.

یکی از مواردی که امروزه در خدمات طراحی سایت بسیار به چشم می خورد استفاده از نرم افزارهای فارسی شده خارجی است که متاسفانه بسیاری از شرکت ها بدلیل نداشتن علم مهندسی مربوطه از اعمال سلیقه مشتری در آن عاجزند و در نتیجه معمولاً مشتری مجبور به انتخاب قالب از پیش آماده شده آن خواهد بود و این روند نیز باز هم به منفعل شدن آن وب سایت منجر می شود. خدمات برخی از شرکت ها که بسیار ارزان قیمت هستند معمولاً از این دسته اند.

مطمئن شوید که شرکت ارائه دهنده خدمات طراحی سایت می تواند با استفاده از آخرین تکنولوژی های طراحی سایت و پورتال های سازمانی و رعایت استانداردهای مربوطه وب سایت شما را طراحی و پیاده سازی نماید. بعنوان مثال برخی از شرکت های ارائه دهنده این خدمات صرفاً از شما سوال می کنند که دوست دارید وب سایت شما چه بخش هایی داشته باشد؟ حال آنکه به هیچ وجه خود آنها پیشنهادی بهتر به شما ارائه نمی دهند. در صورتیکه یک شرکت قدرتمند در زمینه طراحی سایت می بایست با اطلاعاتی که از آخرین استانداردهای طراحی دارد به شما کمک کند تا به هدف خود برسید. ممکن است به عنوان مشتری شما خواسته خود را خوب بدانید اما ندانید که چگونه باید به این خواسته برسید.

همیشه این سوال را از شرکت طرف قرارداد خود بپرسید که پس از طراحی سایت چه باید کرد؟ این شرکت باید بتواند با برنامه معینی وب سایت شما را از طرق مختلف اعم از معرفی به موتورهای جستجوگر و همچنین سایر راه های بازاریابی اینترنتی به مخاطبان شما معرفی نماید. وب سایتی که طراحی شود ولی هیچ بازدید کننده و مخاطبی نداشته باشد مسلما بی ارزش و اعتبار است.

در انتها باید گفت که فاکتورهای بسیاری در این زمینه باید مد نظر قرار گیرد. لطفا در انتخاب خود بسیار دقت کنید و قبل از سفارش طراحی سایت خوب تحقیق کنید چرا که موفقیت در این کار می تواند تجارت شما را متحول کند. طراحی وب سایت کار کوچک و بی اهمیتی نیست.

با توجه به این مهم که روز به روز کسب و کارهای اینترنتی به دهکده جهانی اینترنت می پیوندد باید قبل از وارد شدن به آن تمامی جوانب بررسی شود.

برای داشتن یک سایت حرفه ای چه کاری باید انجام داد؟

ابتدا می بایست درک درستی از اهداف و چشم اندازهای خود جهت طراحی سایت داشته باشید. با توجه به اینکه طراحی سایت مناسب می تواند تجارتی کوچک را بزرگ جلوه داده و نظر مشتری را بیشتر به خود جلب نماید و در نهایت آنها را به سمت خرید کالا و یا خدمات از شما سوق دهد. باید با استفاده از تجزیه تحلیل و آنالیز وب سایتهای فعال در فضای کاری شما، تمامی آنچه را که قرار است در وب سایت شما ارائه شود را تهیه کرده و سپس از طریق شرکتی معتبر طراحی سایت شرکت یا سازمان خود را به آنها بسپارید. در صورتیکه شرکت مورد انتخاب شما یک شرکت یا تیم معتبر برنامه نویسی و مجرب در زمینه طراحی صفحات وب و پورتال هی سازمانی باشد، خود بقیه مراحل طراحی سایت را با شما به پیش خواهد برد.

داشتن وب سایت برای چه کسانی و یا چه شرکتهایی نیاز هست؟

با توجه به اینکه هیچ کسی، هیچ شرکت و یا سازمانی بدون اهداف انتفاعی و یا غیر انتفاعی خلق نمی شود، پس می توان گفت همگی آنها نیازمند داشتن یک وب سایت مرتبط با نوع فعالیت و کسب و کار خود می باشند. هر فردی و یا شرکتی که تصمیم داشته باشد کالا، خدمات و یا اطلاعات مورد نظر خود را به مخاطبان عرضه کند نیاز دارد که یک وب سایت داشته باشد.

چه نیازی به داشتن یک وب سایت می باشد؟

امروزه با توجه به پیشرفت چشمگیر تکنولوژی،گستردگی، سبک زندگی و عمق فعالیت ها، افراد و شرکت ها تمامی خدمات و محصولات مورد نظر خود را در هر زمینه ای که باشد با جستجو در اینترنت از طریق تلفن های همراه خود و یا مرورگرهای سیستم های شخصی شان پیدا می کنند، کسی که بدنبال توانایی های شماست می تواند از همین طریق با فعالیت شما آشنا شود. بنابراین چه افرادی که دارای کسب و کار خرد و چه کلان می باشند به سهولت می توانند با داشتن یک سایت به بهترین نحو به معرفی خدمات و محصولات خود بپردازند.

انواع وب سایت کدامند و تفاوت بین آنها چیست؟

به صور کلی دو نوع وب سایت وجود دارد که عبارتند از :

۱-  وب سایتهای استاتیک

در این نوع وب سایتها کاربران فقط می توانند محتویات داخل وب سایت را مانند یک بروشور یا کاتالوگ اینترنتی ببینند . اغلب شرکت ها افراد در گذشته که معمولا محصولات، خدمات و یا محتویات شان دائما در حال تغییر نمی باشد یا بروز شدن وب سایت چندان برایشان مهم نمی باشد عموما این نوع از وب سایتها را سفارش می دهند. البته بعضی از قسمتهای وب سایت با پرداخت هزینه ای جداگانه قابل بروز رسانی میباشد. چنانچه میخواهید فقط در فضای اینترنت باشید تا مشتریان بهتر شما را بشناسند میتوانید چنین وب سایتهایی را سفارش دهید. در ضمن با سایت های ارزان قیمت استاتیک نمی توان رتبه خوبی در موتورهای جستجو بدست آورد.

۲ _ وب سایتهای داینامیک یا پویا

در نقطه مقابل سایتهای استاتیک، سایتهای داینامیک توسط خود صاحب وب سایت (کارفرما) قابل مدیریت و بروز رسانی می باشد. این بروز رسانی میتواند شامل اضافه نمودن و ویرایش صفحه، مشاهده سفارشات و مدیریت محصولات و صدها امکانات دیگر که خود شما می توانید آن را انتخاب نمایید. به طور خلاصه در چنین وب سایتهایی بعد از زمان طراحی وب سایت تنها جهت رفع مشکلات احتمالی و سفارش بخشهای جدید با ما در تماس خواهید بود چراکه خودتان می توانید تمامی کارها را به صورت آنلاین در هر نقطه ای تغییر بدهید. رتبه بسیار عالی و داشتن تعداد صفحات نامحدود در اینترنت از مهمترین مزایای چنین وب سایتهایی می باشد.

هزینه ی طراحی سایت چقدر می باشد؟

هزینه های طراحی سایت معمولا شامل موارد زیر است:

هزینه ثبت یک دامنه که با این نام وب سایت شما مورد بازدید قرار می گیرد. مثلاً

Arasweb.ir

هزینه میزبانی وب (اجاره فضا یا Host در اینترنت) که صفحات وب سایت و پست های الکترونیک شما را نگهداری می کند و قیمت آن بستگی به حجم فضای مورد نیاز و کیفیت آن بستگی دارد.

هزینه طراحی و پیاده سازی سایت و برنامه نویسی های بخش های مختلف پروژه

توجه داشته باشد که تمام موارد فوق را می بایست از شرکت های معتبر و شناخته شده تهیه نمود. عدم توجه و دقت در تهیه این موارد، میتواند خسارت های جبران ناپذیری برای تجارت شما بوجود آورد. که خوشبختانه تمامی این امکانات توسط تیم ارس وب برای شما قابل ارئه می باشد.

آیا طراحی سایت مهم است یا سئو سایت ؟

طراحی وب سایت و سئو سایت (بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو) دو مفهموم مجزا از هم می باشند. برای راه اندازی کسب و کار آنلاین و ارائه خدمات اینترنتی می بایست در قدم اول برای خود توسط توسعه دهندگان وب، درخواست طراحی سایت دهید و زمانی که وب سایت داشتید می توانید برای اینکه بیشتر در موتورهای جستجو دیده شوید و مشتریان زیادی را جذب خود نمائید از تکنیک سئو توسط توسعه دهنگان وب کمک بگیرید.

هر دوی اینها برای انجام یک طراحی سایت موفق به هم تنیده شده اند و برای رسیدن به موفقیت یک وب سایت، واقعاً باید همزیستی کاملی بین این دو انجام شود. در این میان تیم طراحی سایت و سئو وب سایت ارس وب توانسته هر دو نیاز مشتریان خود را در قالب پکیج ها کاملا اختصاصی و آماده بصورت چند زبانه برآورده نماید، جهت سفارش و اطلاعات بیشتر می توانید از قسمت تماس با ما، استفاده نمائید.

شما از چه تکنولوژی هایی برای طراحی وب سایت من استفاده می کنید؟

تیم طراحی سایت ارس وب سعی نموده که از بهترین و بروز ترین تکنولوژی ها برای طراحی وب سایت شما بهره ببرد. برخی از این تکنولوژی ها عبارتند از:

۱ – استفاده از زبان نشانه‌گذاری ابرمتنی HTML5

۲ – استفاده از زبان نشانه گذاری CSS3 و افکتهای بسیار زیبا و کاربر پسند آن

۳ – استفاده از زبان برنامه نویسی PHP برای طراحی تمامی سایتهای داینامیک

۴ – استفاده از معماری MVC تحت فریم ورک لاراول

۵ – استفاده از دیتابیس MYSQL, Mongo برای ذخیره سازی و بازیابی سریع و گسترده اطلاعات وب سایت شما

۶ – استفاده از نرم افزارهای گرافیکی مانند Photoshop, Illustrator, CorelDraw برای طراحی طرح گرافیکی بسیار زیبا و تاثیر گذار

۷ – استفاده از زبانهای اسکریپت نویسی تحت کلاینت Javascript و jQuery برای طراحی افکتها و افزودن قابلیتهای تعامل پذیری بیشتر با مشتری

۸ – استفاده از زبان فرا متنی قابل توسعه XML

۹ – استفاده از تکنولوژی AJAX و JSON

۱۰- استفاده از سرورهای لینوکس

۱۱- استفده از وب سرویس های Nginx، Apache و Lightspeed

وب سایت من چگونه بروز می شود و بروز رسانی سایت چه مزایایی برای من دارد؟

بروز رسانی وب سایت شما بستگی به سفارشی دارد که شما داده اید. اگر در سفارش شما مدیریت صفحات و مطالب بصورت داینامیک (پویا) باشد . با آموزش هایی که مسئولین ما به شما در زمان تحویل خواهند داد می توانید خودتان آن را بروز کنید. اما اگر این بخش از سفارش شما بصورت استاتیک باشد با دریافت هزینه از شما سایت شما را بروز خواهیم کرد. به هر حال بستگی به نوع وب سایت شما دارد. در دنیای مجازی امروزی اینکه بتوانید سایت خود را موتورهای جستجو ارائه داده و در رده های بالا قرار دهید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.یکی از کارهایی که می تواند به شما در این زمینه یاری رساند بروزرسانی صحیح اطلاعات سایت است.

برای اینکه بخواهم سایتی که شما طراحی کرده اید در آینده توسعه دهم برایم چقدر هزینه خواهد داشت؟

هزینه های توسعه یک وب سایت به نوع خواسته ها، محتوا و پیچیدگی های فنی آن بستگی دارد. بنابراین بوطر کلی می توان گفت، هزینه های تمام شده برای توسعه و گسترده نمودن کسب و کار اینترنتی (توسعه وب سایت) شما به سفارشی که شما می دهید و نیازهایتان بستگی دارد.

زمانی که طراحی وب سایت من به اتمام رسید ، من می توانم پشتیبانی رایگان تا چندین ماه را برای سایت خود داشته باشم ؟

بله ، تمامی محصولات، پکیج های طراحی سایت که توسط تیم ارس وب طراحی و پیاده سازی می شوند از پشتیبانی رایگان اولیه بسته به موضوع پروژه به مدت ۳ الی ۶ ماهه برخوردار خواهند بود.

طراحی سایت من چه مدت طول خواهد کشید؟

زمانبندی ساخت یک وب سایت کاملا بستگی به موضوع پروژه و گستردگی وب سایت سفارش داده شده از طرف شما دارد. حتما به هنگام عقد قرارداد مدت زمان انجام پروژه یکی از بندهای قرارداد خواهد بود. تمامی نیروهای تیم طراحی سایت ارس وب این تعهد را دارند تا وب سایت شما را با دقت فراوان و در زمان مقرر شده در قرارداد طراحی سایت تحویل داده شود.

مزایای داشتن یک وب سایت و یا طراحی سایت چیست؟

داشتن یک وب سایت باعث افزایش اعتبار تجارت شما می شود.

با توجه به تعداد رو به افزایش کاربران اینترنتی کسب و کار شما هر چقدر هم که کوچک باشد با داشتن یک وب سایت حرفه ای به یک برند شناخته شده خواهد دست یافت.

هزینه طراحی سایت به مراتب بسیار پائین تر از هزینه ی تبلیغات در سایر رسانه ها مانند رادیو، تلویزیون، مجلات و بیلبوردها می باشد.

بروز رسانی اطلاعات در وب سایت ها بسیار راحت تر از بروز رسانی آنها دربروشور ها، کاتالوگ ها و… می باشد و بدون اتلاف وقت و واسطه به راحتی می توان اطلاعات جدید را در اختیار مشتریان و کاربران قرار داد.

در ۲۴ ساعت شبانه روز و حتی در ایام تعطیلات، وب سایت تان بطور مدارم در دسترس می باشد و باعث می شود حتی در زمانی که حضور ندارید، جذب مشتریان انجام شود.

از آنجا که سایت شما قابلیت مشاهده در عرصه جهانی را دارد در واقع شما امکان معرفی خدمات و یا فروش محصولات خود را در بازاری ب مراتب گسترده تر و بزرگتر، حتی بازار های جهانی خواهید داشت.

شما می توانید اطلاعات زیادی از محصولات خود را با قرار دادن در کاتالوگ های آنلاین در سایتتان و تنها با قراردادن یکبار اطلاعات به صورت نامحدود در اختیار همگان قرار دهید.این امر به صرفه جویی در زمان بسیار کمک می کند.

با استفاده از بخش پرسش و پاسخ، نظر سنجی، تماس با ما و یا چت آنلاین در وب سایت می توانید ارتباط بیشتری با مشتریان داشته باشید و در نهایت سبب بهبود و ارتقای خدمات خود شوید.مشتریان می توانند در هر زمان و هر مکانی با شما ارتباط برقرار کنند.

همچنین شما می توانید علاوه بر معرفی خدمات یا فروش محصولات خود در وب سایتتان، با ایجاد فضای تبلیغاتی در سایت خود و معرفی سایت های دیگر، از این طریق نیز کسب در آمد داشته باشید.

با توجه به اینکه مردم برای هر خریدی ابتدا در اینترنت جستجو می کنند یک وب سایت این امکان را برای شما مهیا می سازد که بتوانید برای مشتریان بالقوه اعتماد سازی کنید و با این کار باعث می شوید از خود مشتریان برای خود بازاریاب بسازید.

تفاوت پورتال و سایت چیست؟

تفاوت های بنیادی میان یک پورتال و وب سایت وجود دارد. مهمترین این موارد در زیر به صورت خلاصه بیان شده است:

پورتال درگاه ورود به یک بانک اطلاعاتی است، به بیان دیگر پورتال همواره ما را به سایت ها و یا پورتال های دیگر هدایت می کند و به خودی خود تنها یک هدایت کننده است.

در حالی که یک وب سایت می تواند شامل اطلاعات زیادی باشد که فقط بر روی آن سایت قابل دسترسی باشد.

این احتمال وجود دارد که یک وب سایت امکاناتی مشابه یک پورتال برای جستجو و مدیریت داده ها داشته باشد، اما مهم اینست که این داده ها عموما بر روی پایگاه داده های خود وب سایت قرار دارند.

پورتال معمولا حاوی محتوایی می باشد که جنبه اطلاعات عمومی دارد. داده هایی که از منابع متفاوت بر روی یک پورتال جمع آوری می شوند، معمولا دارای پراکندگی های بسیاری هستند. به خاطر همین، در بسیاری از پورتال ها، ابزارهایی همچون دایرکتوری قرار داده می شود تا این اطلاعات را طبقه بندی نماید.

از سوی دیگر داده های قرار داده شده بر روی یک وب سایت، اولا از منابع محدودتری تامین می شوند و ثانیا دارای پراکندگی زیادی نبوده، حول یک محور و موضوع مشخص دور می زند و به اصطلاح تخصصی تر هستند .

پورتال یک سیستم کاربر محور است. به این معنی که تمام امکانات پورتال بر این اساس پیش بینی شده است تا جوابگوی نیاز های کاربران با سلایق، علاقمندیها، سنین و رده های کاری متفاوت باشد. امکاناتی مثل پست الکترونیکی، Chat، انجمنهای اینترنتی و … همه برای آن است که کاربران را به هر شکل ممکن به پورتال دعوت نماید.

در حالیکه یک وب سایت، یک سیستم Subjective یا موضوع محور است. درست است در هر وب سایت، امکاناتی برای کاربران مختلف پیش بینی می شود، اما باید به این نکته توجه داشت که کاربری که با یک وب سایت کار میکند باید به شکلی به موضوع وب سایت مرتبط یا علاقمند باشد.

یکی از مهمترین جنبه های تفاوت بین پورتال و وب سایت جنبه اقتصادی آن است. پورتال ها عموما برای کسب درآمد ساخته شده اند. بیشتر پورتال ها درآمد های خود را از طریق تبلیغات کسب می نمایند.