سئو

آشنایی با سئو کلاه خاکستری و باید و نبایدهای آن

سئو کلاه خاکستری

تکنیک‌های بسیاری برای افزایش سئو سایت وجود دارند. اما توجه به این نکته ضروری است که همه‌ی این موارد برای سایت شما مفید و قانونی نیستند. یعنی برخی از این روش‌ها به نوعی دور زدن قوانین الگوریتم‌های گوگل است. به صورت کلی SEO به سه دسته سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری تقسیم می‌شود. ما در این مقاله از ارس وب قصد داریم تا شما را با بایدها و نبایدهای سئو کلاه خاکستری و روش‌های آن آشنا کنیم.

 

سئو خاکستری و اهمیت آن

اگر شما هم تصور می‌کنید که این نوع سئو چیزی بین سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه است، باید بگوییم که سخت در اشتباهید. تکنیک‌های این سئو به گونه‌ای است که اگر موتور جستجوی گوگل متوجه آن شود، سایت شما را جریمه می‌کند. در نتیجه رتبه سایت شما پایین می‌آید. اما با این حال بسیاری از افراد از این نوع سئو در سایت خودشان استفاده می‌کنند. به طوری که فکر می‌کنند کار آنها قانونی است.

حتی اگر سئوکاران حرفه‌ای از تکنیک‌های این نوع سئو استفاده کنند، اگرچه ممکن است موثر باشد، اما در واقع یک نوع بی‌قانونی است و هر نوع اشتباه می‌تواند رتبه سایت را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. همین موضوع باعث شده است تا به طور صد در صدی نتوان گفت که آیا استفاده از سئو کلاه خاکستری می‌تواند برای سایت شما جواب بدهد یا خیر.

تکنیک‌های استفاده شده در این نوع سئو، شباهت بسیاری به سئو کلاه سیاه دارد؛ بنابراین اگر بتوانید از این سئو به درستی استفاده کنید، علاوه بر افزایش رتبه سایت، در هزینه‌های شما نیز صرفه‌جویی می‌شود. اما توجه به این نکته ضروری است که شما با یک موتور جستجوی هوشمند و باهوش سروکار دارید؛ بنابراین ممکن است استفاده از برخی از این تکنیک‌ها باعث شود تا در لیست سیاه گوگل قرار بگیرید.

برای این منظور اگر تسلط کافی بر روی استفاده از این تکنیک‌ها ندارید، پیشنهاد می‌کنیم که به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید. به این دلیل که رعایت نکردن حتی یک مورد کوچک می‌تواند آسیب جدی به جایگاه شما در گوگل برساند؛ بنابراین تا زمانی که یک تکنیک از خط قرمز گوگل عبور نکرده است، می‌تواند برای سایت شما بسیار مفید و کاربردی باشد. از جمله تکنیک‌های سئو کلاه خاکستری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

اهمیت سئو کلاه خاکستری

ایجاد حساب کاربری جعلی در شبکه‌های اجتماعی

یکی از این تکنیک‌ها، ایجاد حساب‌های جعلی در شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، لینکدین، توییتر و غیره است. بعد از ایجاد حساب کاربری باید در این شکبه‌ها فعالیت کنید و از این طریق بتوانید بک لینک بگیرید. البته اگرچه این کار غیراخلاقی به نظر می‌رسد اما بسیار موثر است. شما می‌توانید این کار را با شبکه‌های داخلی نیز انجام دهید.

 

خرید دامین

ممکن است بعضی از سایت‌ها مطالبی مرتبط با سایت شما داشته باشند. اما دیگر فعالیتی نداشته باشند. در چنین شرایطی شما می‌توانید دامین منقضی شده‌ی آنها را با قیمتی پایین‌تر خریداری کنید و از مطالب آن سایت استفاده کنید.

به عنوان مثال می‌توانید با پیدا کردن کلمات کلیدی سایت خودتان در سایت مورد نظر، لینکی به آن سایت بزنید. حتی می‌توانید محتوایی جدید هرچند کوچک برای این سایت تهیه کنید و به کلمات کلیدی سایت خودتان ارتباط دهید. اما باید حواستان باشد که سایت خریداری شده قبلا توسط گوگل، جریمه نداشته باشد.

 

انتخاب دامین

ایجاد کامنت

یکی از تکنیک‌های سئو کلاه خاکستری کامنت‌گذاری در سایت خودتان است. همچنین می‌توانید با کامنت‌گذاری در دیگر سایت‌ها و دادن بک لینک، رتبه سایت را افزایش دهید. اما همیشه این روی خوش ماجرا نیست. چرا که اگر گوگل کامنت‌های دارای لینک شما را جریمه کند، رتبه سایت شما به شدت افت خواهد کرد. مخصوصا اگر صاحب یک سایت، کامنت‌های شما را به عنوان اسپم اعلام کند.

 

کلیک بر روی دکمه‌های شبکه‌های اجتماعی

یکی از روش‌های قدیمی این تکنیک کلیک کردن بر روی مطالب سایت در شبکه‌های اجتماعی است تا شما را وارد سایت خودتان بکند. البته برای این کار نیاز است تا آی پی خودتان را تغییر دهید.

 

شبکه های اجتماعی

بک لینک دادن به سایت

برخی عادت دارند که با صاحب سایتی دیگر تبادل لینک داشته باشند. مثلا می‌توانید سایتی را در یک پست معرفی کنید. در صورتی که بخواهید از این طریق گوگل را دور بزنید، الگوریتم‌های جدید گوگل براحتی می‌توانند این موضوع را متوجه شوند؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که از این روش کمتر استفاده کنید.

 

قرار دادن لینک در ایمیل سایت‌های خبری

با دادن هزینه به سایت‌های خبری می‌توانید لینک سایت خودتان را در خبرنامه‌های آنها قرار دهید. این روش یکی از تکنیک‌های سئو کلاه خاکستری است که یک اشتباه کوچک می‌تواند، تاثیر بسیار منفی بر روی سایت شما بگذارد.

 

استفاده از کلمات کلیدی در عنوان

برخی عادت دارند که از کلمات کلیدی فقط در عنوان‌های اصلی و داخلی استفاده کنند. به طوری که هیچ اشاره‌ای به کلمات کلیدی در متن محتوا نمی‌کنند. اگر می‌خواهید که یک محتوا براساس اصول سئو بنویسید، باید به میزان کافی و درست از کلمه کلیدی در متن خود استفاده کنید؛ بنابراین در صورت عدم استفاده از کلمات کلیدی در متن گوگل متوجه خواهد شد که شما قصد دور زدن قوانین آن را دارید.

این تکنیک فقط در متن‌های بسیار کوتاه جواب می‌دهد. اما برای متن‌های بلند که بیش از 1000 کلمه دارند، جوابگو نیست.

 

کلمات کلیدی

سخن نهایی

ما در این مقاله در رابطه با سئو خاکستری و تکنیک‌های آن صحبت کردیم. به غیر از روش‌های گفته شده در بالا، روش‌های دیگری نیز وجود دارد که به کمک آن می‌توانید خیلی سریع رتبه سایت خودتان را افزایش دهید. به عنوان مثال برخی سایت‌ها وجود دارند که در قبال دریافت هزینه، اجازه بک لینک می‌دهند.

بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که در ابتدا چگونگی استفاده از این تکنیک‌ها را خوب یاد بگیرید و برای استفاده از آنها در سایت با یک متخصص سئو مشورت کنید. بنابراین سئو کلاه خاکستری همیشه بد نیست و اگر بتوانید به درستی از آن استفاده کنید و خط قرمزهای گوگل را رعایت کنید، می‌تواند تاثیر بسیار مثبت و سریعی بر روی سایت شما داشته باشد.

در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با این تکنیک‌ها می‌توانید از راهنمایی‌های پشتیبانی آنلاین سایت ما استفاده کنید.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *