ارس وب

اهمیت سئو در طراحی سایت

سئو چیست

اگر در حوزه طراحی سایت کار می‌کنید، مطمئنا کلماتی مانند سرمایه‌گذاری بر روی سئو و یا بهینه سازی سایت و یا کلماتی مشابه به آن به گوش شما خورده است. بهینه‌ سازی موتورهای جستجو و یا همان SEO موضوعی است که اگر در این فضا کار می‌کنید، باید برای یادگیری و اجرای آن وقت کافی بگذارید. اگر شما هم علاقه دارید تا با کلیات SEO برای وب سایت و یا وبلاگ خود آشنا شوید، خواندن این مقاله از ارس وب را به شما توصیه می‌کنیم.

 

سئو و اهمیت آن در وب سایت

Search Engine Optimization و یا همان SEO به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. به صورت کلی این مفهوم بدین معناست که موتور جستجو گوگل و یا سایر موتورهای جستجو رتبه بالایی به مقالات و مطالب موجود در یک سایت اختصاص دهند. در چنین شرایطی صفحه اینترنتی در نتایج بالای گوگل خواهد آمد و کاربر بهتر می‌تواند سایت مورد نظر را پیدا کند.

در واقع در این روش براساس استانداردهای موتورهای جستجو، عملکرد سایت را بهبود می‌بخشید تا از این طریق بتوانید بازدیدکنندگان بیشتری را جذب سایت خودتان کنید. از آنجایی که بیشتر کاربران مطالب خودشان را از موتورهای جستجویی مانند بینگ، یاهو و گوگل جستجو می‌کنند، در نتیجه استفاده از ترفندهای سئو رمز موفقیت شما در بازدید بیشتر خواهد بود. چرا که باعث می‌شود تا وب سایت شما در نتایج اولیه این موتورهای جستجو بیاید.

این ویژگی کمک می‌کند تا مشتریان در مقایسه با تبلیغات اینترنتی، اطمینان بیشتری به سایت شما کنند. چرا که بازدید بیشتر از طریق سئو کردن نسبت به تبلیغ، برتری بسیار بیشتری دارد. علاوه بر این، این روش هزینه‌ی کمتری برای شما خواهد داشت و بعد از مدتی موفقیت سایت شما تضمین خواهد شد. همین موضوع نشان‌دهنده اهمیت سئو سازی در یک سایت است.

 

هدف از SEO در وب سایت‌ها

توجه به این نکته ضروری است که SEO اشتباه نیز می‌تواند منجر به رتبه پایین‌‌تر وب سایت شما در نتایج موتورهای جستجو شود. در نتیجه وب سایت شما از دید کاربران پنهان خواهد ماند و تمام تلاش‌های شما در این مسیر به هدر خواهد رفت؛ بنابراین ممکن است کاربرانی که محتوایی ضعیف‌تر از شما داشته باشند، از محبوبیت بالاتری برخوردار باشند.

به صورت کلی هدف سئو این است که بتوانید با رتبه بالاتر در موتورهای جستجو، بازدید وب سایت خودتان را افزایش دهید. این ویژگی باعث می‌شود تا ترافیک سایت شما بالا برود و فروش محصولات شما بیشتر شود. در واقع این روش به طور غیر مستقیم تبلیغات محصولات و یا خدمات وب سایت شما را انجام می‌دهد.

 

دسته‌بندی انواع SEO

به صورت کلی دسته‌بندی سئو شامل موارد زیر است:

 

مراحل بهینه‌ سازی سایت

برخلاف تصور بسیاری از افراد، بهینه سازی سایت یک فرایند طولانی و مستمر است. تکنیک‌ها و روش‌های بسیاری برای کسب جایگاه بهتر در موتور جستجوی گوگل وجود دارد. اجرای هر کدام از این روش‌ها باعث می‌شود تا تاثیرات مثبت آن را بر روی سایت خودتان احساس کنید. به صورت کلی برای موفقیت جهت کسب رتبه بهتر نیاز دارید تا سه مرحله سئو زیر را انجام دهید.

 

سخن نهایی

ما در این مقاله در رابطه با SEO و اهمیت آن در وب سایت‌ها صحبت کردیم. اگر برای شما نیز این سوال پیش آمده است که برای کسب رتبه یک در گوگل چقدر زمان نیاز دارید، باید بگوییم که این کار بستگی به کسب و کار اینترنتی شما دارد. اعتبار و فعالیت‌های قبلی شما در کنار رقبای این حوزه مشخص می‌کند تا برای رسیدن به این موفقیت، چقدر زمان نیاز دارید.

از طرفی دیگر هیچ تضمینی برای رسیدن به رتبه یک گوگل در یک بازه زمانی مشخص وجود ندارد. چرا که آپدیت‌های گوگل و میزان فعالیت رقبای شما همیشه جزو مواردی است که غیرقابل پیش‌بینی هستند.

 

خروج از نسخه موبایل